Aktuálně z komunální politiky v Radotíně

... aby všechny Vaše hlasy byly slyšet!

Aktuálně z komunální politiky v Radotíně

Vážené dámy, vážení pánové,

Rádi bychom Vás pozvali na dvě důležité komunální akce, které se budou konat v příštím týdnu v Radotíně.

  1. V úterý 5. února od 19:15 v Živé Kavárně (Výpadová ul.) proběhne další z pravidelných otevřených setkání radotínské opozice. V neformální atmosféře si sdělíme poznatky a zkušenosti z jednání radotínských komisí a výborů, probereme zákulisní dění na radnici, promyslíme další postup v kauze Novin Prahy 16 a naplánujeme akce pro veřejnost či na zvelebení Radotína. A optimálně i sladíme stanoviska pro středeční akci.
  1. Ve středu 6. února od 17:00 v nové Aule Základní školy (Loučanská ul.) pořádá radotínský starosta Karel Hanzlík diskusi o dopravě a parkování v Radotíně, nejen v oblasti biotopu a škol. Rádi bychom se k pozvánce připojili a dorazili v co největším počtu, protože záměry Radnice v podobě řádově tisíců nových parkovacích míst bez odpovídajících regulačních opatření a posilování veřejné dopravy povedou jen k vyššímu dopravnímu zatížení našeho města. Názory se různí, bývají dosti vyhrocené, diskuse by mohla být bouřlivá, a proto by bylo dobré se alespoň krátce potkat právě v úterý a sladit „noty“, abychom se před vedením radnice zbytečně nepohádali navzájem (osobně mám trochu obavu, že v Aule půjde o nekoordinovanou šarádu znesvářených obyvatel různých čtvrtí a světonázorů na dopravu, kterou pan starosta využije podle hesla „rozděl a panuj“). Jako opozice bychom měli vstupovat jednotně a současně moudře a kriticky. V tomto smyslu zasedá v pondělí 4. února dopravní komise, kde paralelně hledáme alternativní řešení napříč stranami (máte-li nějaké další podněty ke komisi, směřujte je prosím na mě či Petra Martínka/Adama Chmelenského/Karla Nejedlíka).

Doba chřipkových epidemií a jarních prázdnin a spojených lyžařských pobytů příliš nepřeje bohaté účasti, a právě proto Vás prosíme o zvážení alespoň krátké účasti na jedné či druhé akci (nejlépe na obou 😊 ) a případné šíření této zprávy. Nemůžete-li dorazit a chcete-li něco podstatného sdělit, dejte nám prosím vědět – pokusíme se Vaše otázky či sdělení předat dál, aby byly všechny Vaše hlasy slyšet!

Děkujeme a přejeme příjemný zbytek pracovního týdne,

Za Společně pro Radotín přeje Matěj Pomahač